ABUS Mechanical ABU6540LS40 65/40mm Brass Padlock 40mm Long Shackle
FREE 2-3 DAY DELIVERY*
Estimated delivery time
Pickup: 2–3 days
ShareSharePin it
Product Details
UPC: 4003318047756
Brand: ABUS Mechanical
This ABUS 65/40HB40 Brass Padlock is supplied carded and has the following specification:
ABUS Security Level: 5.
Shackle Width: 22mm.
Shackle Height: 40mm.
Shackle Diameter: 6mm.
Overall Width: 40mm.
Overall Height: 77mm.
Overall Depth: 15mm.