ABUS Mechanical ABU65IB4063C 65IB/40mm Brass Padlock Stainless Steel Long Shackle 63mm Carded
FREE 2-3 DAY DELIVERY*
Estimated delivery time
Pickup: tomorrow, 08:00 AM–12:00 PM
ShareSharePin it
Product Details
UPC: 4003318376016
Brand: ABUS Mechanical
This ABUS 65IB/40 Brass Marine Padlock is supplied carded and has the following specification:
ABUS Security Level: 5.
Keyed Alike Key Reference: 6404.
Shackle Width: 22mm.
Shackle Height: 63mm.
Shackle Diameter: 6.5mm.
Overall Width: 40mm.
Overall Height: 103mm.
Overall Depth: 15mm.