Bosch 06016A5001 GSA18V-LIC 18v Compact Recip Saw Bare Unit
FREE 2-3 DAY DELIVERY*
Estimated delivery time
Pickup: tomorrow, 07:30 AM–05:00 PM
ShareSharePin it
Product Details
UPC: 3165140830256
Brand: Bosch
Comes as a Bare Unit, NO battery or charger in a cardboard box.
Compatible with all Bosch Professional 18V batteries, including ProCORE18V batteries and chargers (Professional 18V System). Also compatible with AMPShare, the multi-brand battery alliance.
Specifications:
Strokes at No Load: 0-3,050/min.
Stroke Length: 21mm.
Max. Cutting Depth: Wood 200mm, Metal Profiles & Pipes 100mm.